Adventné povzbudenie_05

„Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica a oborili sa na ten dom, ale dom sa nezrútil, lebo mal základy na skale.“ Matúš 7, 25

Môj dom sa zrútil. Bol totiž postavený na piesku. Privalili sa vody, strhla sa víchrica a dom sa zrútil. Dovolila som to. Dlhý čas som žila ako bezdomovec. Netrpela som však tým, že by som nemala kde bývať, nebola som bez peňazí… bola som duchovným bezdomovcom. Moje srdce nepoznalo svoj domov. Nevedela som, kým som a kam patrím. Verila som, že Boh existuje, ale nežila som vo vzťahu s ním. Žila som bez neho a viac než jemu som verila tomuto svetu. Ježiš ale bol som mnou aj tam.

Počul môj hlas, vedel o mojej túžbe nájsť ho. A prišiel. On je totiž stále pri nás. A keď si myslíme, že si jeho blízkosť nezaslúžime, vtedy je nám najbližšie.

Prišiel na svet, aby nám ukázal, komu patríme a kto sme. Sme milované Božie deti. Prišiel, aby nám daroval nový život, a povedal, že bude našou pevnou Skalou, ktorá sa nikdy nezrúti.

20171207 Ivka obrázok

Ježiš, ty staviaš základy nášho domu. Sme tvojím chrámom. Aj keď prídu tie najväčšie vody a víchrica, my budeme pevne stáť, zakorenení v tvojej láske a vo viere, že si neustále s nami.

Ďakujem ti, Otče, že si nám daroval svojho Syna, ktorý vždy počuje náš hlas. Amen.

Spoločný modlitebný úmysel na dnešný deň: Modlime sa, aby sme naše životy odovzdali Bohu a s radosťou ich budovali na Skale, ktorou je Ježiš.

O autorke: Iv Kováčová je umelkyňa telom, dušou i slovom – jemná, kreatívna, a jej pohľad smeruje do hĺbky. Maľuje prorocké obrazy a aktuálne žije a pracuje vo Švajčiarsku. Obraz v texte povzbudenia je jednou z jej malieb.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s