Adventné povzbudenie_07

„On pozná počet hviezd a každú volá po mene.“ Žalm 147, 4

Milí moji v Kristovi, dnes vám chce Boh pripomenúť, že je Bohom osobným a túžiacim. On chce byť mojím a tvojím Oteckom. V žalme zaznievajú slová: „On pozná počet hviezd a každú volá po mene.“

Náš nebeský Otecko má osobný vzťah s celým svojím stvorenstvom. Zamyslime sa: veď ak volá každú hviezdu po mene, ako potom nás, ľudí, ktorí sme boli zázračne stvorení nielen jeho slovom, ale aj dotykom? On nás utvoril z hliny a vdýchol do nás život. Od večnosti sme boli ukrytí v srdci nášho Otecka, kde nás hladili a utvárali jeho sväté ruky. Ruky plné lásky a nehy. Preto sme stvorení pre lásku – milovať a byť milovaní. Sme jeho milované detičky, sme jeho hviezdičky, ktoré volá po mene. On túži po intenzívnom vzťahu so mnou, s tebou, s každým. Túžobne nás očakáva. Stačí, keď vystrieš ruky, on si ťa s láskou vezme do náruče.

20171209 Magdalénka povzbudenie_07

Nebeský Otecko vyznal svoju lásku k nám aj vtedy, keď dopustil, aby sa večné Logos – Slovo – stalo maličkým a bezbranným bábätkom, Spasiteľom sveta, ktorý túži po našej láske a objatí, aby sme sa mu nežne prihovárali. Ešte pochybuješ, že náš Boh túži po vzťahu s nami? Pozri sa na jedno mladé dievča, Máriu z Nazareta. Aj ju Otecko zavolal po mene: „Mária, našla si milosť u Boha.“ Ona odpovedala: „Áno, tu som. Nech sa stane tak, ako ty chceš.“ Hoci Mária bola určite plná strachu a pochybností, urobila rozhodujúci krok k Bohu Otcovi a úplne sa mu odovzdala. Od tej chvíle vedela, že aj keď jej život prinesie so sebou čokoľvek, musí Bohu bezvýhradne dôverovať a prijať identitu milovaného Božieho dieťaťa.

Panna Mária nás učí, ako sa máme brániť sklonu ľahko uveriť predstave zlého a nemilosrdného Boha. Ona si aj v najťažších chvíľach svojho života neustále opakovala, že Boh je dobrý a láskavý Otec, na ktorého sa môže vždy spoľahnúť. Jej Nepoškvrnené Srdce túžilo vo všetkom plniť Božiu vôľu.

Áno, mnohému z toho, čo sa odohráva v našich životoch, nerozumieme, lebo Jeho cesty nie sú našimi cestami. Všetci, ja aj ty, stojíme tvárou v tvár každodenným strachom. Nasledujme dnes príklad Panny Márie a nebojme sa Bohu povedať áno.

Beautiful-Stars-Pic

Panna Mária, Zornica vykúpenia, nauč nás, ako žiť v dôvere Božích detí. Pretože On každého z nás volá po mene…

Keď odpovieš na Jeho volanie, staneš sa pre druhých hviezdou, ktorá prežiari každú temnotu, každý nepokoj. Amen.

Spoločný modlitebný úmysel pre dnešný deň: Pomodlime sa za to, aby čo najviac ľudí uverilo v Božiu otcovskú lásku a bezvýhradne mu odovzdalo svoje životy.

O autorke: Magdalénka Gabrišová je Paliho sestra – dvojička (Pali je autor zamyslenia_02). Je mamou dvoch krásnych slečien, Helenky a Agátky, aktuálne na materskej dovolenke. Vyštudovala náuku o rodine, rada sa modlí za druhých a je členkou rodiny Nepoškvrnenej.

FOTO CREDIT 1: www.seedsoffaithdesigns.com (http://bit.ly/2jzwTo2)

FOTO CREDIT 2: www.desicomments.com (http://bit.ly/2jbO55L)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s