Adventné povzbudenie_08

„Prorok Izaiáš napísal: „Hľa, posielam svojho posla pred tvojou tvárou a on ti pripraví cestu. Hlas volajúceho na púšti: ‚Pripravte cestu Pánovi, vyrovnajte mu chodníky!‘““ Marek 1, 2-3

Proroctvo proroka Izaiáša, ktoré sa naplnilo o viac než 700 rokov, je aktuálne aj v tomto čase. „Pripravte cestu Pánovi, vyrovnajte mu chodníky.“ Ján Krstiteľ bol hlas volajúci na púšti; sám Ježiš o ňom povedal, že medzi tými, čo sa narodili zo ženy, nepovstal nik väčší ako on. Ján bol niekto ako svedomie Izraela, ľudia k nemu prichádzali, vyznávali svoje hriechy a dávali sa mu pokrstiť. On vedel, že po ňom príde Mesiáš a že bol poslaný, aby mu pripravil cestu, aby ho predstavil, lebo celý národ ho túžobne očakával.

A ako to vyzerá s tvojou cestou? V akom je stave? Je hrboľatá s jamami, alebo sú na nej kopce, ktoré tam narástli, či už tvojím zavinením, alebo zavinením niekoho iného? Advent nám ponúka priestor na zastavenie sa. Je to čas, keď sa môžeme zamyslieť nad naším životom. A nech už je tvoja cesta života akokoľvek hrboľatá a nech už sa na nej nachádzajú akékoľvek pre teba neprekonateľné prekážky, mám pre teba dobrú správu.

Je tu niekto, komu na tebe veľmi záleží, je tu niekto, komu nie je jedno, ako sa práve cítiš, čo prežívaš, s čím práve zápasíš. Je tu Boh. On si ťa vysníval ešte pred stvorením sveta, ty nie si žiaden omyl ani náhoda. On má všetky vlasy na tvojej hlave spočítané, tvoje meno si vryl do dlane. On ťa vítal na tomto svete ako prvý, keď si sa narodil, a je vždy s tebou, vždy bol a vždy bude, nikdy ťa neopustí, lebo ťa bezhranične miluje. A ty nemôžeš urobiť nič, aby si sa odlúčil od jeho lásky.

On je ten, ktorý ti pomôže vyrovnať hrbole, zaplniť jamy a znížiť kopce. On má moc tvoju cestu, tvoj život zmeniť od základov. Jediné, čo musíš urobiť, je pozvať ho do svojho života. Dovoliť mu, aby vstúpil do tvojich tajných komnát. A on začne konať, on bude meniť tvoj život. Tak ťa chcem povzbudiť: urob dnes ten prvý krok, pozvi ho do svojho života.

prepare-the-way

Pane, ja ťa pozývam dnes do môjho života, otváram ti svoje srdce a prosím, aby si vstúpil. A ďakujem ti za tvoju bezpodmienečnú lásku. Amen.

Spoločný modlitebný úmysel na dnešný deň: Modlime sa, aby sme bezvýhradne dovolili Bohu konať v našich životoch.

O autorovi: Miro Ovečka sa spolu s manželkou Peťkou na plný úväzok stará o štyri vlastné deti (Sofi, Rút, Ester a Dávida) a ako profi rodič o ďalšie dve sestry (Danku a Mišku). Je súčasťou tímu Otcovo srdce pre Slovensko ako modlitebník a v Kolačíne prevádzkujú Materské centrum Ovečkovo.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s