Adventné povzbudenie_11

„Či nevieš? Či si nepočul? Bohom večnosti je Pán. On stvoril končiny zeme, neukoná sa, ani neustane, jeho múdrosť je nevystihnuteľná. On dáva silu ukonanému a bezmocnému dá veľkú zdatnosť. Ustáva mládež a omdlieva a junač podlomená padá. Tí však, čo dúfajú v Pána, dostávajú novú silu, získavajú krídla ako orly, utekať budú a neustanú, budú putovať a neomdlejú.“ Izaiáš 40, 28-31

Niekedy mám dojem, že v našej súčasnej spoločnosti sa často opakujú dve frázy: „Nemám čas,“ a: „Som unavený.“ Bežný každodenný život nás vyčerpáva – vyčerpáva nás stereotyp. Možno skoro vstávaš do práce, možno pracuješ manuálne a možno sa staráš o malé dieťatko či deti, prípadne o staršieho/nevládneho člena rodiny. Všetci poznáme ten pocit, že nestíhame a nevieme s tým nič urobiť.

Nie je to však pravda! Nemusíme byť zavalení povinnosťami a starosťami, ktoré sú možno rovnaké ako starosti ostatných, alebo sú aj objektívne horšie. Boh nám dal mocnú zbraň: našu myseľ. Je v našej moci zmeniť vlastný uhol pohľadu, aj keď možno nedokážeme zmeniť svoje okolnosti. Avšak to, ako sa na veci dívame, je v skutočnosti omnoho dôležitejšie.

Stačí spraviť rozhodnutie: Dnes nebudem vnímať svoju slabosť, ale silu, ktorú mi dáva Boh. Budem vnímať, ako ma dvíha a pomáha mi niesť ťažké závažia, čo ma bez neho tlačia k zemi. Budem vnímať, že namiesto zúfalstva a vnútorného postoja obete môžem lietať, pretože Boh mi dáva krídla.

On potešuje slabých a utláčaných, on je tu pre tých, ktorí nevládzu a majú chuť vzdať sa. Nech už sa deje v tvojom živote čokoľvek, nech je tento deň akýkoľvek, pamätaj na to, že nenesieš svoje bremeno sám/sama. Stvoriteľ sveta má pre teba pripravené špeciálne, na mieru ušité zásoby síl, ktoré ťa pozdvihnú a nadnesú.

13

Bože, ty si stvoril celý vesmír a všetky tvory, ktoré kráčajú po zemi – aj tie, ktoré lietajú. Vďaka ti za to, že dávaš aj nám krídla, symbol slobody a ľahkosti, ktorú môžeme nájsť v tebe.

Spoločný modlitebný úmysel na dnešný deň: Modlime sa za tých, čo sú unavení a vyčerpaní každodenným životom – nech nájdu silu a potechu v svojom nebeskom Otcovi.

O autorke: Zuzka Guričanová je ostrieľaná autorka množstva kratších či dlhších príbehov. Písanie je to, čo robí najčastejšie a najradšej :). Boha dokáže objavovať a spoznávať v každej stvorenej kráse – obzvlášť miluje hviezdy a vesmír. Ako jazyková korektorka spolupracuje na projekte cestaplus.sk.

FOTO CREDIT: www.fwallpapers.com (http://bit.ly/2zP1Hal)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s