Adventné povzbudenie_13

„Blažený človek, čo nekráča podľa rady bezbožných
a nechodí cestou hriešnikov,
ani nevysedáva v kruhu rúhačov,
ale v zákone Pánovom má záľubu
a o jeho zákone rozjíma dňom i nocou.
Je ako strom zasadený pri vode,
čo prináša ovocie v pravý čas,
a jeho lístie nikdy nevädne;
darí sa mu všetko, čo podniká.
No nie tak bezbožní, veru nie;
tí sú ako plevy, čo vietor ženie pred sebou.
Nad cestou spravodlivých bedlí Pán,
ale cesta bezbožných vedie do záhuby.“ Žalm 1, 1-6

Ako často človek padne do blata a bahna tohto sveta, ak sa odkloní od nebeského Otca. Asi každý z nás v živote prešiel obdobím, ktoré bolo preňho ťažké a stále dokola robil tie isté chyby. Ja som zažil mnohé také obdobia, a viem, že keby som sa nemodlil a neprosil na kolenách nebeského Otca, nič by sa nezmenilo a stále by som sa v tom blate brodil.

Otec ma miluje a nedal by mi skúšku nad moje sily. On ma dokonale pozná a vie, koľko zvládnem. Len čakal, kedy ho poprosím o pomoc.

Je až absurdné, ako človeku stačí byť chvíľku, s niekým, kto má zmýšľanie tohto sveta, a už má po nálade. Poznáš to? Ja až príliš dobre. Stačí, ak mi niekto povie, ako sa má skvele, čo všetko zažil, na akom skvelom poste pracuje, a už ma diabol otravuje myšlienkami typu: „A čo ty? Čo si ty dokázal?“ Niekedy stačí, že vidím bezstarostný život iných, a hneď im závidím. Presne toto chce nepriateľ! Chce, aby si sa cítil ako nula! To je to, čo ho teší. Nedovoľ mu to, tento svet mu nepatrí!

Možno mnoho vecí, udalostí a ľudí vyzerá „šťastne“, ale môže to byť hnusná lož! Pravda je, že to, čo zvonku vyzerá ako krásne jablko, môže byť zvnútra prehnité, červivé a plesnivé. Obal je nič; jadro je to, čo by ťa malo zaujímať! A jadrom všetkého je Boh; jeho hľadaj, po ňom túž, nie po obale!

tree-waters

Boh nám dnes hovorí, že nikoho, kto bude mať v obľube Sväté písmo, jeho zákony, ale hlavne Jeho, on neopustí, ale taký človek bude ako „strom zasadený pri vode, čo prináša ovocie v pravý čas,“ a dokonca „jeho lístie nikdy nevädne, darí sa mu všetko, čo podniká“. Môžeme prinášať dobré ovocie, dobré veci, nápady, my môžeme meniť tento svet!

Sám Boh, Stvoriteľ všetkého, nám prisľubuje, že sa nám bude dariť vo všetkom, čo na tomto svete podnikneme! Ak je to v súlade s jeho vôľou, samozrejme. Pretože nás miluje a chce, aby sme my milovali jeho. Nasledovaním jeho cesty môžeme zažiť pravý život, pokoj, radosť.

Len s Bohom môžeme pochopiť, čo je to skutočná láska! Chcem ti pripomenúť, že ty si soľou zeme, že ty sa môžeš cítiť dobre s ním! Že ty si Božie dieťa, ktoré má moc zmeniť k lepšiemu tento svet. Nevzdávaj sa, pretože je tu nebeský Otec, ktorý nechce, aby si sa trápil. On ťa ľúbi a zbožňuje tvoj úsmev, lebo práve ten tvoj je preňho taký vzácny, jedinečný a originálny! Tak si ho nenechávaj len pre seba, ale rozdávaj ho, pretože svet je hladný po optimistických, radostných a usmiatych ľuďoch. 🙂

the-joy-that-Christ-gives

„Nepripusť, aby ti unikol radostný deň; a nech ťa neminie dobrá čiastka, ktorú dostaneš.“ (Sir 14, 14)

Ako byť radostný? Postav Pána Boha do stredu svojho života a vtedy pocítiš a zažiješ skutočnú a úprimnú radosť. 🙂

Spoločný modlitebný úmysel na dnešný deň: Modlime sa za nákazlivú radosť v našich životoch a prosme, aby sme skutočnou vďačnosťou víťazili nad svojimi pochybnosťami a slabosťami.

O autorovi: Michal Srnec je mladý muž, služobník a manžel. Má srdce hrdinu, bojovníka a rytiera. Svoje boje vyhráva vernosťou a na kolenách. Má skvelý zmysel pre humor a pizzu je zásadne iba počas pozerania filmu 🙂 🙂 🙂.

FOTO CREDIT 1: www.westloop-church.org (http://bit.ly/2j2wx8B)

FOTO CREDIT 2: www.catholicforlife.com (http://bit.ly/2jUFZvI)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s