Adventné povzbudenie_17

Nech sa mi ústa naplnia chválou a budem spievať o tvojej sláve.“ Žalm 71, 8

Verím, že každý, kto toto číta, má dôvod na vďaku. Pravdepodobne je tých vecí však oveľa viac ako len jedna. V rýchlosti sa zamyslime. Je zima a mnoho ľudí na ulici trpí. A ja? Mám dosť jedla, dokonca si niekoľkokrát denne môžem vyberať, teplú miestnosť na spanie s posteľou a matracom, tečúcu teplú aj pitnú vodu, oblečenie, elektrinu, internet, knihy, hry a kopec iných vecí.

Som relatívne zdravá, mám priateľov a rodinu, slobodu cestovať, vzdelávať sa, byť sama sebou. Vidím deň čo deň zázraky v Jeho stvorení – slnko, oblohu, zvieratá, rastliny, ľudí. Môj syn bol pred niekoľkými mesiacmi len pár mikroskopických buniek!!! Teraz sa na mňa smeje a šticuje ma; nie je to zázrak?

Som jedinečná, milovaná, draho vyplatená a vykúpená. Mám túžby, sny, talenty a s mojím Otcom nič nie je nemožné. Očakávam vzkriesenie a večný život v nepredstaviteľnej radosti. Otec odpúšťa, dvíha, napráva, zakrýva, povzbudzuje, spája, uzdravuje, objíma, mení a stále, stále, stále miluje.

17

Pane, nech sa mi ústa naplnia chválou a nech spievam o tvojej sláve.

Spoločný modlitebný úmysel na dnešný deň: Nemyslime dnes na tie „ostatné veci“. Naplňme svoje srdcia, mysle a ústa chválou a vďakou za všetko, čo zažívame, máme a môžeme.

O autorke: Monika Sedláková je na plný úväzok mamou Olivera. Má veeeľmi šikovné ruky a veľa dobrých nápadov, záľubu v zdravom životnom štýle a pohybe na čerstvom vzduchu :). Hrá na gitare a spieva a v modlitbe nás vedie do hĺbky. Máme ju radi :)!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s