Adventné povzbudenie_18

„Lebo Bohu nič nie je nemožné.“ Lukáš 1, 37

Drahý priateľ, vnímam, že dnešné evanjelium sa dotýka našej viery, tvojej i mojej. Jemne klopká na naše srdcia a nastavuje nám zrkadlo. Možno je jednoduché veriť tak všeobecne, že Bohu nič nie je nemožné. Ale veríš, že Boh môže konať v tvojom živote nemožné veci? Myslím, že ani Mária si to vo svojej pokore nemyslela až do momentu zvestovania. Ona nám dáva jednoduchý a zároveň mocný príklad, ako sa postaviť k Božím výzvam, pozvaniam.

Chcem ťa povzbudiť, nech je tvoje osobné zvestovanie akokoľvek zarážajúce či nepredstaviteľné a nevieš, ako naň zareagovať, pokojne nasleduj Máriu. Neboj sa začudovať, premýšľať o ňom, pýtať sa Boha, ako sa to stane… potom mu odpovedaj: „Hľa, služobnica/služobník Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova!“ A vedz, že sa ti dobre stane. Lebo Bohu nič nie je nemožné.

20171220 Danka obrazok

Pane, otvor nám mysle i srdcia pre nemožné veci. Veď ty si všemohúci Boh a nekonečne milujúci Otec. Amen.

Spoločný modlitebný úmysel na dnešný deň: Modlime sa dnes za tých, ktorí si dali na svoje problémy nálepku „NEMOŽNÉ“. Vyprosme im novú nádej, nové zvestovanie, odvahu a vieru, aby dokázali Bohu povedať: „Fiat.“ Vyprosme im zázrak!

O autorke: Danka Homolová je ženou srdca. Žije hlboko a hlboko prejavuje záujem. Má dušu umelkyne a rada tvorí aj rukami. Venuje sa službe mladým, ale aj službe mamám, lebo pri nej si miesto nájde každý, kto potrebuje skutočné priateľstvo.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s