Adventné povzbudenie_10

Milí Boží priatelia,

podnet k dnešnému zamysleniu si ma našiel celkom spontánnym spôsobom. Skrze požičané pero. Bol na ňom citát z Denníčka svätej sestry Faustíny: „Píš o mojej dobrote, čo ti príde na myseľ.“ Hneď som sa nadchol pre toto krásne slovo a povedal som si: „Super výzva!“

Aký dobrý je Pán? Keď sa zamyslím nad slovom dobrota, tak vo mne evokuje veľké pulzujúce srdce a mohutné Otcove ruky. Otcove ruky sú vždy pripravené zdvihnúť a utešiť Božieho priateľa. Sú horúce a cítiť z nich teplo domova. Veľké pulzujúce srdce má jednu výnimočnú vlastnosť. Keď sa stíšiš, môžeš ho zreteľne počuť, ako bije v tvojom vnútri. Čím si k nemu bližšie, tým viac zostávaš stáť v údive nad tým, aký dobrý je Pán.

Dobrota Boha sa naplno zjavila ľudskému srdcu, keď sa Boh stal Emanuelom – Bohom s nami – a dostali sme dar stáleho prístupu k Otcovi.

Rozumieš tomu? Boh je v tvojom srdci. Boh bije celú večnosť za teba. Boh sa stal tebou, aby si ty mohol byť Božím priateľom.

2014_0803_LOP

Pane Ježišu, ďakujem ti za tvoju dobrotu, za Otcove nežné ruky, za tvoje pulzujúce srdce. Prosím ťa, zosúlaď tlkot môjho srdca s tvojím srdcom. Ďakujem ti. Amen.

Spoločný modlitebný úmysel na dnešný deň: Boží priatelia, modlime sa v dnešný deň z hĺbky srdca za všetkých osamelých a smutných ľudí.

O autorovi: Pavol Grnáč je rodený Trenčan momentálne žijúci v Ilave. Syn, brat a strýko :). Navštevuje Školu Márie – Školu kresťanského života a evanjelizácie. Rád premýšľa do hĺbky a neplytvá slovami, avšak to, čo povie, sa oplatí počúvať.

FOTO CREDIT: http://bit.ly/2ygj56g

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s