Adventné povzbudenie_20

Ahojte, milovaní.

„Náš Boh je najmocnejší, má moc zachrániť nás…“ (ESPé – pieseň Vládca)

Každý deň zakúšam, že On je naozaj ten, ktorý má moc zmeniť všetko.

Veľakrát, keď som sa ocitla v súžení alebo beznádeji, bola som taká pohltená tmou a klamstvami, ktoré ma čoraz viac a viac zväzovali. Bola som nimi natoľko zviazaná, že som stratila akúkoľvek chuť volať k Bohu… Snažila som sa bojovať zo všetkých svojich síl. No situácia bola vždy natoľko zlá, pre mňa priam až nevyriešiteľná… Pochopila som, že moje sily nestačia, aby vyhrali tento boj. Tak som sa pokorila a volala som k Ježišovi, prosila ho o pomoc a o odpustenie, že som ho vo svojom srdci akoby zavrhla a zatvorila pred ním bránu do môjho srdca…

Ježiš je náš verný priateľ a on je verný, aj keď my sme neverní. Nahlas som vyznávala, ako veľmi ho potrebujem a čokoľvek, čo ležalo na mojom srdci. Pozvala som ho do tej situácie a on ma vytrhol z moci tmy, plnej beznádeje a strachu. Nebeský Otec mi znova ukázal, že sa nemusím strachovať, a preukázal mi svoju vernosť a milosrdenstvo.

Aleluja, on je Otec, ktorý je bohatý na milosrdenstvo… Boh túži, aby sme mu dôverovali. „Preto netraťte dôveru, lebo ju čaká veľká odmena.“ (Hebr 10, 35)

„Boh je naše útočište a sila aj najistejšia pomoc v súžení. Preto sa nebojíme, hoci by sa chvela zem a vrchy na dno morské padali.“ (Ž 46, 2-3)

20171223 Lenka obrazok

Drahý milovaný, drahá milovaná. Len v Ňom môžeš čerpať silu, nádej a nadprirodzený pokoj. Chcem ti povedať, že môžeš odpočívať a cítiť sa bezpečne, vediac, že Boh je dobrý a o všetko sa postará. Môžeš sa zhlboka nadýchnuť, uvoľniť sa a nemusíš sa strachovať, pretože si jeho. Si v Kristovi a on je v tebe.

Pozývam ťa do bezpečia od strachu a pochybností k dôvere v Boha, vďaka Ježišovi, ktorý prišiel na tento svet, aby ti ukázal tú obrovskú lásku bez hraníc, akou ťa nebeský Otec miluje. Ježiš neprišiel na tento svet, aby slúžili jemu, ale aby on slúžil… Už o pár dní bude sláviť narodeniny ten, ktorý je vždy po tvojom boku a volá ťa kráčať po vode vďaka dôvere, ktorú do neho vkladáš. A ver, že on ťa prevedie i tou najzúrivejšou vodou. V každej situácii, do ktorej ho pozveš, ťa zachráni a privedie do bezpečia. Preto ho nezabudni pozvať na jeho oslavu. +

Spoločný modlitebný úmysel na dnešný deň: Vezmime dnes do modlitby všetkých, ktorí zápasia a prežívajú bezmocnosť a beznádej (najmä tých, ktorí žijú v našej blízkosti), a žehnajme im, aby našli silu pri Ježišových nohách.

O autorke: Lenka Srncová je manželkou rytiera Michala (autora povzbudení 6 a 13). Usiluje sa na každé miesto prinášať Ježišovu lásku, premieňať vzťahy medzi ľuďmi a s neprajnosťou bojuje v modlitbe. S Miškom sa venujú službe mladým a vydávajú svedectvo o Kristovi medzi svojimi priateľmi.

FOTO CREDIT: http://www.fggam.org/ (http://bit.ly/2BWPO6t)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s