Adventné povzbudenie_06

„Spievajte Pánovi pieseň novú,
lebo vykonal veci zázračné.
Víťazstvo je dielom jeho pravice
a jeho svätého ramena.
Pán oznámil svoju spásu,
pred očami pohanov vyjavil svoju spravodlivosť.
Rozpamätal sa na svoju dobrotu
a na svoju vernosť voči Izraelovmu domu.
Uzreli všetky končiny zeme
spásu nášho Boha.
Na chválu Božiu jasaj, celá zem,
plesajte, radujte sa a hrajte.“ Žalm 98, 1-4

Milý Boží muž, milá Božia žena,

je krásne, že ti nie je ľahostajné a ukradnuté toto Adventné obdobie, že čítaš tieto riadky, lebo si možno tam, vnútri v sebe, duchovne hladný (a možno aj fyzicky – tak sa nič nestane, ak si spravíš niečo drobné na jedenie popri čítaní :)).

Poďme si však teraz uvedomiť, čo hovorí dnešný žalm. Boh je skvelý Otec a miluje ťa! Za každých okolností, ktoré v živote prežívaš, on je tu a je tu v každom čase, či to v danom momente cítiš, alebo nie. Nesmierne ťa miluje a trhá mu srdce, keď ho necítiš alebo si niekedy myslíš, že nič nerobí. On má svoj plán, ktorým sa riadi, aby si sa mal TY čo najlepšie, a nechce, aby si odchádzal od neho ani len na sekundu, lebo je tak veľmi šťastný z tvojej prítomnosti.

Keď niekedy bojuješ a myslíš si, že si v tom všetkom sám, musíš si len uvedomiť, že to, čo ťa bude čakať po danom boji, bude pre teba lepšie ako to, čo si mal pred ním. Niekedy nerozumieme, prečo sa niečo stane inak, ako chceme my, ale je to preto, že nebeský Otec nás vedie – a ak sa mu oddáš úplne, tak je síce niekedy cesta boľavá, ale na konci ťa čaká víťazstvo v Ježišovom mene.

radosť je volba

Pred každými pretekmi, ktoré chceš vyhrať, musíš tvrdo makať a trénovať deň čo deň; a tak je to aj vo vzťahu s Bohom. Ak ho chceš počuť, potrebuješ sa s ním viac rozprávať v modlitbách – a niekedy len stačí viac ho počúvať. 🙂 Alebo mu spievaj, on miluje piesne a je jedno, či sú falošne zaspievané, alebo dokonale vymakané. Jemu ide o to, s akým nasadením a akým srdcom mu to spievaš, takže môžeš byť pokojný, ak nie si spevák. 🙂

„Boh sa rozpamätal na svoju vernosť Izraelovmu domu,“ čítame v dnešnom žalme, tak si dosaď namiesto Izraela svoje meno a možno budeš lepšie chápať to, že Boh je ti verný, aj keď ty by si mu nebol. On bude verný za každých okolností, pretože on taký jednoducho je.

Na záver by som ti poradil to, čo hovorí Sväté písmo na konci tohto žalmu: „Plesajte, radujte sa a hrajte.“ Rob to vo svojom živote naplno, ako len vieš, a všetko rob pre nebeského Otca a s nebeským Otcom. Toto je liek na všetko! On má radosť z toho, keď sme radostní my. 🙂

radosť

Prajem vám do tohto adventného času veľa zdravia, lásky, radosti, pokoja, pohody a aby ste cítili Božiu milosť vo všetkom, do čoho sa v tomto období odhodláte ísť.

Spoločný modlitebný úmysel na dnešný deň: Modlime sa, aby radostné srdcia nás veriacich zjavovali svetu radosť a nádej, ktorú máme v Bohu.

O autorovi: Michal Srnec je mladý muž, služobník a manžel. Má srdce hrdinu, bojovníka a rytiera. Svoje boje vyhráva vernosťou a na kolenách. Má skvelý zmysel pre humor a pizzu je zásadne iba počas pozerania filmu 🙂 🙂 🙂 .

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s